Ana sayfa Bilgi Bankası Dijital Telsiz Avantajları

Dijital Telsiz Avantajları

279
0
PAYLAŞ

Bu yazıda dijital telsizlerin kullanım avantajlarından bahsedeceğiz. Dijital telsizlerde haberleşme dijital olduğu için iletişim imkanı analog telsizlere göre %30 daha fazladır.

Analog telsizlerden en büyük farkı ise, seste karışma, cızırtı, parazit ve kopmalar meydana gelmemektedir. Bu sayede neredeyse kesintisiz iletişim sunuyor diyebiliriz. Ayrıca şifreleme özelliği ile de başka telsizler sizin konuşmalarınıza erişemez veya konuşmalar karışmamaktadır. Dolayısıyla analog telsize göre güvenli bir iletişim sağlanmış olur.

Telsiz kullanım sürelerine baktığımızda ise dijital telsizler analog telsizlere göre daha fazla kullanım sağlamaktadır. Buradaki en büyük etken, dijital telsizleri batarya tasarrufu ve dijital ses iletimi sayesinde daha az enerji tüketmesidir.

Diğer bir avantajı ise TDMI teknolojisi sayesinde 1 kanalı 2 slota ayırır ve daha fazla kanal imkanı sağlar. Bu da daha fazla kullanıcı barındıracağı için bütçenize ek bir tasarruf diyebiliriz. Dijital telsizlerin ekranlı modelleri de mevcuttur.

Ekranlı dijital telsizlerde anons eden kişiyi görebilir, rehber oluşturabilir, bireysel ve grup çağrıları yapabilirsiniz. Ayrıca limitsiz SMS gönderip alabilirsiniz. Dijital telsizlerin lisanssız verisyonları da bulunmaktadır. Bu sayede yasal olarak, ek bir ücret ödemeden lisanssız dijital telsizleri kullanabilirsiniz.

Özet olarak dijital telsizlerin avantajları:

  • %30 daha fazla iletişim imkanı
  • Parazit, cızırtı, kesinti yok
  • Ses şifreleme ile iletişim güvenliği
  • Daha uzun pil ömrü
  • Daha fazla kanal
  • Bireysel ve grup çağrıları
  • Lisanssız modelleri de mevcut

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here